You are here: Home Eventy / Lukostreľba pre firmy a verejnosť Doplnkové športy
E-mail Tlačiť PDF

     Doplnkové športy

 

     Slack - line je tréningová pomôcka, ktorá našla uplatnenie v športových odvetviach vyžadujúcich vysokú úroveň dynamickej rovnováhy a pohybovej koordinácie. Na tréning a zdokonaľovanie uvedených pohybových schopností sa využíva syntetický popruh široký 2,5 až 5 cm a dlhý cca 15 – 25 metrov, ktorý sa dá v ľubovoľnej výške ukotviť medzi dve pevné žrde, stĺpy, kmene stromov a podobne a športovec sa snaží po ňom kráčať. 

Slack                       Slack balenie

 

    Lezecká stena je jedným z vhodných prostriedkov všeobecného kondično-koordinačného rozvoja, ale i vhodná doplnková a kompenzačná aktivita v tréningovej praxi iných športovMá priaznivý vplyv na silový rozvoj a možno ho odporučiť ako prevenciu svalových disbalancií a bolestí chrbtice. Lezenie považovať za veľmi vhodný tréningový prostriedok v športoch, v ktorých sú rozhodujúcim faktorom pre výkon sila a rovnovážna schopnosť. Okrem toho sú prínosom aj iné ciele, napr. zvládanie stresu, schopnosť riešenia problémov či rozvoj sebavedomia.

 

   Petang je francúzska spoločenská hra pre dve trojčlenné družstvá, ktoré sa snažia umiestniť gule čo najbližšie k cieľu, ktorý tvorí drevená gulička. Princíp hry je veľmi jednoduchý a výraznou prednosťou tohto športu je to, že ho môže hrať prakticky každý a prakticky kdekoľvek (terén ihriska je ľubovoľný).

rsz boule-2458585 1920

 

     Stolný tenis je obľúbenou potréningovou hrou a relaxom plným súbojov u mladých lukostrelcov nášho klubu.

 

Kroket

     Kroket je obľúbená hra pre celú rodinu či priateľov, v ktorom hráči na trávnatom ihrisku pomocou drevenej kroketovej palice prejdú guľami cez všetky bránky v presnom poradí a zasiahnu cieľový kolík. Kroket je oddych a zároveň aj nenáročná zábava pre všetky vekové kategórie, môžete ho hrať v tímoch, ale aj individuálne.

 

   

 

 

 

 

 

     Žonglovanie  je športová a artistická aktivita spočívajúca vo veľmi zručnom vyhadzovaní a spätnom chytaní predmetov. Jeho história siaha až do starého Egypta, druhou kolískou žonglovania je Čína, v súčasnosti je opäť populárne po celom svete a Medzinárodná žonglérska federácia usporadúva v žonglovaní každoročne množstvo akcií. Žonglovanie zlepšuje nervosvalovú koordináciupriestorovú orientáciu, sústredenie a rozvíja spoluprácu medzi mozgovými hemisférami. Pripravíme pre vás workshop žonglovania s jednou až tromi tenisovými loptičkami.

 

 

Posledná úprava ( Pondelok, 21 Marec 2022 )