You are here: Home Súťaže Výsledky
E-mail Tlačiť PDF

2022

Výsledky súťaží v terčovej lukostreľbe

 

4. kolo Central European Cup, Slovensko, ViničnéCEC Vinične 2022

 V sobotu 6.8.2022 reprezentovali klub LukostrelecBB na 4. kole CEC vo Viničnom štyria strelci. Súťaže sa zúčastnilo 47 klubov zo 7 krajín, spolu 131 strelcov. Krátko trvajúci jemný dážď netrápil strelcov ani zďaleka tak ako nárazový vietor, ktorý výrazne ovplyvnil nástrely strelcov v kvalifikácii a aj ich výsledky počas eliminácie.

 Výsledky strelcov klubu LukostrelecBB:

 Holý luk muži:

 4.miesto – Štefan Myšiak

 Kladkový luk chlapci do 18 rokov:

 4.miesto - Oliver Zachar

 5.miesto – Sebastián Kašpar

 Olympijský luk dievčatá do 21 rokov:

BBSK

9.miesto – Daniela Buková

 Zúčastneným strelcom ďakujeme za reprezentáciu klubu.

 Oliver Zachar súťažil s lukostreleckým vybavením zabezpečeným s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

 -----------------------

 

 4. kolo SP v terčovej lukostreľbe, Kežmarok

 Posledné 4.kolo Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe 2022 sa konalo cez víkend 23.7. - 24.7.2022 v Kežmarku. Streleckú formu preverilo okrem súperov najmä počasie. Strelci z kladkového a holého luku si v sobotu užili kvalifikáciu počas slnečného počasia, no prudký dážď a silný vietor zapríčinil zrušenie posledných dvoch eliminačných kôl. Strelci z olympijského luku mali v nedeľu náročné počasie so silným nárazovým vetrom už od začiatku kvalifikácie. Z celkového počtu 156 súťažiacich reprezentovalo klub LukostrelecBB 7 strelcov a z nich si medailu vystrieľali 3 strelci.

 V sobotu sa v kvalifikácii vďaka výbornému nástrelu v divízii Holý luk umiestnili na 1.mieste Radoslav Spišák v kategórii Veteráni 2 a na 3.mieste Radovan Reťkovský v kategórii Muži. 16-ročný Oliver Zachar si vyskúšal streľbu medzi silnejšími súpermi v kategórii Kladkový luk Muži a s vynikajúcim nástrelom 678 bodov obsadil 5.miesto a zároveň splnil B-limit stanovený Slovenským lukostreleckým zväzom.

 V nedeľu mali strelci z olympijského luku kvôli silnému nárazovému vetru nižšie nástrely než očakávali. Medzi mužmi Filip Bukový prehral súboj s víťazom kvalifikácie a obsadil konečné 9.miesto. V kategórii juniorky sa v súboji o bronz stretli dve strelkyne klubu, úspešnejšia bola Daniela Buková a Veronika Reťkovská obsadila konečné 4.miesto.

 Výsledky strelcov klubu LukostrelecBB:                                      

Dani podium mini

 Holý luk muži: 3.miesto - Radovan Reťkovský

 Holý luk veteráni 2: 1.miesto - Radoslav Spišák

 Kladkový luk muži: 9.miesto - Oliver Zachar

 Olympijský luk juniorky: 3.miesto – Daniela Buková

                                           4.miesto – Veronika Reťkovská

 Olympijský luk muži: 9.miesto – Filip Bukový

                                     21.miesto – Slavomír Gazdík

 Všetkým zúčastneným strelcom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu.

 Trénerský tím

 Oliver Zachar súťažil s lukostreleckým vybavením zabezpečeným s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

 

--------------

CEC Srbsko

3. kolo Central European Cup, Srbsko, Temerin

 

Klub LukostrelecBB reprezentoval 2.7.2022 na 3.kole CEC v Srbsku Oliver Zachar v divízii Kladkový luk, vo vekovej kategórii strelci do 18 rokov. Po vyrovnanom nástrele v obidvoch kolách obsadil 4.miesto.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu klubu.

 Oliver Zachar súťažil na medzinárodnej súťaži aj vďaka finančnej podpore

 Banskobystrického samosprávneho kraja.

 BBSK

 

 

----------------------------------------------

3. kolo SP v terčovej lukostreľbe

 

Slovenský pohár v terčovej lukostreľbe pokračoval cez veľmi horúci víkend 25.-26.6.2022 3.kolom v Tepličke nad Váhom. Súťaže sa zúčastnilo 173 strelcov z 20-tich lukostreleckých klubov. Klub LukostrelecBB reprezentovalo 8 strelcov a z nich štyria strelci si vystrieľali pódiové umiestnenie.

 Kladkový luk kadeti:

 1.miesto - Oliver Zachar

 2.miesto - Sebastián Kašpar

 Holý luk muži:

 1.miesto - Radovan Reťkovský

 Holý luk veteráni 2:

 1.miesto - Radoslav Spišák

 Všetkým zúčastneným strelcom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu klubu.

 Trénerský tím

 Autori fotografií: Jana Buková, Veronika Reťkovská, Radovan Reťkovský

 

 KL kadeti    Radovan podium    RADO podium
 
-------------------------

 2. kolo Central European Cup, Chorvátsko, Novi Marof

 V sobotu 18.6.2022 sa dvaja strelci klubu LukostrelecBB pod vedením trénera Mariána Moravčíka zúčastnili 2. kola CEC v Chorvátsku, v meste Novi Marof. Spolupasažierkou v aute bola aj Ema Košarišťanová. Slnečné, no veľmi horúce počasie a takmer bezvetrie bolo ideálne na predvedenie čo najlepších streleckých výkonov. Obaja strelci strieľajúci z kladkového luku absolvovali svoju premiéru na medzinárodnej súťaži.

 Vo vekovej kategórii strelcov do 18 rokov sa podarilo Oliverovi Zacharovi nastrieľať C-limit stanovený Slovenským lukostreleckým zväzom. Zároveň v kvalifikácii obsadil skvelé 2.miesto, ktoré potvrdil aj v eliminačných súbojoch a odmenou za poctivú prípravu a výborný strelecký výkon bola strieborná medaila. V rovnakej kategórii strieľal aj Sebastián Kašpar, ktorý podľa výsledkov prvej polovice kvalifikácie bol len krôčik od postupu do eliminačných súbojov, medzi štyroch najlepších strelcov. Technická porucha náradia zapríčinila horší nástrel v druhej polovici súťaže a konečné 6.miesto. Obidvom strelcom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu klubu.

 Výjazd na medzinárodnú súťaž bol finančne podporený klubom LukostrelecBB.

BBSK

 

Strelec Oliver Zachar bol zároveň finančne podporený Banskobystrickým samosprávnym krajom

Podium   BBSK logo   CEC Novi Marof

-------------------------

2.kolo SP v terčovej lukostreľbe

 Letná súťažná sezóna pokračuje a cez víkend 28.5. - 29.5.2022 domáci klub LukostrelecBB usporiadal v Banskej Bystrici 2.kolo SP v terčovej lukostreľbe. Slnečné počasie ako aj príjemná atmosféra strelcov potešili, vietor však už menej. Z celkového počtu 175 súťažiacich reprezentovalo domáci klub LukostrelecBB 10 strelcov, v sobotu strelci z olympijského luku, v nedeľu strelci strieľajúci z kladkového, holého a dlhého luku. Všetkým zúčastneným strelcom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu. Pódiové umiestnenie si vystrieľalo 5 strelcov klubu LukostrelecBB:

Olympijský luk dievčatá do 14 rokov:   3.miesto - Hanka Školníková
Kladkový luk kadeti:    1.miesto - Oliver Zachar
                                      2.miesto - Sebastián Kašpar
                                      3.miesto - Juraj Stach
Holý luk veteráni 2:     1.miesto - Radoslav Spišák
Trénerský tím
 
IMG 20220528 164805A     IMG 20220529 131501A    IMG 20220529 132158A
-----------------------------------------------------------

 

1.kolo SP v terčovej lukostreľbe

V krásnom slnečnom počasí sa vo Viničnom cez víkend 14.5. - 15.5.2022 uskutočnilo 1.kolo SP v terčovej lukostreľbe. V sobotu strieľali strelci z kladkového, holého a dlhého luku, v nedeľu strelci z olympijského luku. Klub LukostrelecBB reprezentovalo 11 strelcov, z nich 5 si vystrieľalo pódiové umiestnenie:

 Olympijský luk juniorky:    2.miesto - Daniela Buková

 Kladkový luk kadeti:           1.miesto - Oliver Zachar

                                                             2.miesto - Sebastián Kašpar

                                                             3.miesto - Juraj Stach

 Holý luk veteráni 2:            1.miesto - Radoslav Spišák

 Všetkým zúčastneným strelcom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu klubu.

 Trénerský tím

IMG 20220514 131734     IMG 20220515 131604    IMG 20220514 165906

Výsledky súťaží v halovej lukostreľbe

 26.2 - 27.2.2022   Majstrovstvá SR v halovej lukostreľbe dospelých

     V Banskej Bystrici sa cez víkend 26.2. - 27.2.2022 v Športovej hale Dukla uskutočnili Majstrovstvá SR dospelých v halovej lukostreľbe. Súťaže sa zúčastnilo 98 strelcov z 21 lukostreleckých klubov z celého Slovenska. Počas dvojdňovej súťaže strelci absolvovali v sobotu kvalifikáciu a súťaž družstiev, v nedeľu rozhodli o celkových výsledkoch eliminačné súboje.

    Domáci klub LukostrelecBB reprezentovalo 5 strelcov. V divízii Kladkový luk ženy Samanta Giertliová s nástrelom 549 bodov obsadila v kvalifikácii 4.miesto, ktoré jej ostalo aj po eliminačných súbojoch. V divízii Kladkový luk muži Sebastián Kašpar s nástrelom 549 bodov obsadil v kvalifikácii 12.miesto a Viktor Kovanda s nástrelom 516 bodov 15.miesto, v eliminačných súbojoch boli strelci nad ich sily a zhodne obsadili celkové 9.miesto. V divízii Holý luk Veteráni 2 si striebro vystrieľal Radoslav Spišák a v divízii Dlhý luk Veteráni 2 sa Majstrom SR stal Vratislav Zavadil. Všetkým strelcom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu klubu.
Trénerský tím

Samanta MSR dospelí

       Sebastian MSR dospeli       274790727 946284732755552 5811506314579593594 n 1

     

 

 

Posledná úprava ( Utorok, 09 August 2022 )